Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Soruların cevaplarını görerek, SMS MARKET hakkında bilgi edinin.

Evet. SMS MARKET üzerinden TOPLU SMS göndermek tamamen yasaldır.
Çünkü SMS MARKET, BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) tarafından lisans yetkilendirilmesi yapılmış iş ortakları ile çalışır.
SMS MARKET’in sunduğu hizmet BAŞLIKLI TOPLU SMS’tir. Başlıklı Toplu SMS hizmetimizde gönderdiğiniz SMS’in GÖNDEREN bölümünde sizin seçmiş olduğunuz isminiz, firma adınız, markanız vs. bulunur.
Gönderilen TOPLU SMS’lerde BAŞLIK bölümünün olması BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından getirilen bir kuraldır.
BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) kurallarına göre Başlıksız Toplu SMS göndermek, diğer bir deyişle gönderen bölümünde BAŞLIK yerine bir TELEFON NUMARASI bulunan toplu SMS göndermek suçtur ve yasal değildir. Bu suçu işleyenler cezai yaptırımlara maruz kalırlar.
Elbette. Siz, SMS MARKET’in TOPLU SMS GÖNDERİM SİSTEMİ’ni kullanarak, yasal olan bir TOPLU SMS gönderim sistemini seçmiş olursunuz. Aldığınız her hizmetin bedeli için SMS MARKET tarafından, tarafınıza fatura kesilmektedir.
SMS MARKET ile ister 1 kişiye, ister 100.000 kişiye aynı anda TOPLU SMS gönderebilirsiniz.
Evet. Bir el ilanı bastırmak, Radyo’ya reklam vermek ya da Televizyon’a reklam vermekten daha ucuzdur ve daha etkilidir. Bu reklam tiplerini, potansiyel müşterileriniz tesadüfen gördüğü halde, TOPLU SMS hizmetinde direkt olarak müşterinizin kendisine ulaşmış olursunuz.
Hayır. TOPLU SMS’i bir reklam aracı olarak kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda ÜYELERİNİZE, ÖĞRENCİLERİNİZE, VELİLERE ya da MÜŞTERİLERİNİZE duyuru yapmak, kutlama mesajı göndermek ya da sadece MARKA BİLİNİRLİĞİNİZİ artırmak amacıyla periyodik zamanlarda SMS göndermek için de kullanabilirsiniz.
Elbette. Bir kurum olarak SMS MARKET’in TOPLU SMS GÖNDERİM SİSTEMİ’ni kullanabilir ve kurumunuza/firmanıza/derneğinize/ katma değer katabilirsiniz.
Evet. Bireysel olarak ta TOPLU SMS sistemini kullanabilirsiniz. Bu durumda BAŞLIK tanımında Adınız ve Soyadınızın yazması da mümkündür. Aynı zamanda bir şahıs şirketiniz varsa, bu şirketinizin ismini de başlık olarak kullanabilirsiniz.
Alıcılarınız 100.000 kişi olsa bile, bu alıcılarınızı sisteme bir kez kayıt eder ve her SMS göndermek istediğinizde bir kaç tıklama ile tüm alıcılarınıza dakikalar içerisinde TOPLU SMS gönderebilirsiniz.
Elbette. Sistemde kayıtlı alıcılarınızı gruplayabilir ve isterseniz onlara sadece gruplarını seçerek SMS gönderebilirsiniz.
Örneğin ÖĞRENCİLER isminde bir grup açabilir ve tüm öğrencileri bu gruba dahil edebilirsiniz.
Dğer taraftan VELİLER isminde bir grup açabilir ve tüm velileri bu gruba dahil edebilirsiniz.
Herhangi bir zamanda ÖĞRENCİLER’e ya da VELİLER’e SMS göndermek istediğinizde, tek yapmanız gereken GRUP seçmek, SMS Mesajınızı yazmak ve GÖNDER tuşuna basmak olacaktır.
Evet, açabilirsiniz. Kendi hesabınızı kullanmak üzere kullanıcılar tanımlayabilir ve bu kullanıcıların yetkilerini de detaylı olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin bir kullanıcı açıp, bu kullanıcınıza sadece KAYIT GİRME yetkisi verebilirsiniz.
Bir diğer kullanıcıya sadece KAYIT GİRME ve KAYIT SİLME yetkileri verebilir, bir başkasına ise sadece SMS GÖNDERME yetkisi verebilirsiniz. Herşey sizin elinizde …